Dobór biżuterii a typ urody – jak wybrać odpowiednie dodatki?

  • Post category:Blog

Każda kobieta jest inna. Każda ma w sobie coś wyjątkowego. Można jednak znaleźć kilka cech wspólnych, które pozwalają wyodrębnić podstawowe typy urody. Określa się je na podstawie odcienia karnacji, koloru oczu oraz włosów. Dzięki tej analizie można wyróżnić 4 typy urody nawiązujące do pór roku. Poniżej ich krótka charakterystyka wraz ze wskazówkami dotyczącymi doboru biżuterii.

Wiosna

To jeden z tzw. ciepłych typów urody. To kobiety o jasnej karnacji, mające trudności z opalaniem – ich skóra jest blada przez cały rok. Wiosny mają jasne włosy w ciepłych odcieniach rudego bądź blond, a ich oczy zazwyczaj zachwycają błękitną barwą. Z taką urodą idealnie komponuje się biżuteria złota, najlepiej w kolorze żółtym lub różowym. Jeśli chodzi o kolorystykę dodatków, to najlepiej sprawdzi się tutaj zielony, morski oraz beżowy. Idealne będą także takie kamienie, jak bursztyn, turkus, cytryn, szmaragd czy koral.

Lato

Choć o tej porze roku panują najwyższe temperatury, to określana tą nazwą uroda należy do… chłodnych! Wyróżnia ją najczęściej mysi kolor włosów, jasna skóra zmieniająca odcień na oliwkowy po kontakcie ze słońcem, a także szare bądź niebieskie oczy. Takim paniom pięknie jest w intensywnych, zimnych barwach. Idealne będzie srebro, białe złoto i platyna, opale, brylanty, granaty, szafir, ametyst a także perły.

Jesień

To drugi z ciepłych typów kobiecego piękna. Charakterystyczna jest tutaj jasna karnacja z tendencją do powstawania piegów, zielone bądź piwne oczy, a także rude, ciemne blond lub kasztanowe włosy. Takim paniom polecamy złotą biżuterię (również stylizowaną na stare złoto) z tygrysim okiem, bursztynem, granatem czy też filcem bądź skórą.

Zima

Ciemna oprawa oczu, ciemne włosy, śniada lub oliwkowa skóra, która szybko się opala… Kobieta-zima to przede wszystkim chłodna, wyrazista uroda, która sama w sobie przykuwa uwagę. Dlatego warto postawić na delikatniejsze dodatki ze srebra, platyny, białego złota czy też stali chirurgicznej. Tutaj sprawdzi się minimalistyczna biżuteria z kamieniami w chłodniejszych kolorach (na przykład z szafirami).

Jak widać, ile typów kobiecego piękna, tyle różnych dopasowań biżuterii. Dodatkowo warto wziąć pod uwagę kształt twarzy, a także – co najważniejsze – indywidualne preferencje.